شهاب زاهدی، قدرت جدید و برنده همه نبردها!

به گزارش اخبار اسپرت، درخشش شهاب زاهدی، ستاره ایرانی، در ترکیب آویسکا فوکوئوکا باعث شده است که بسیاری از رسانه‌های ژاپنی او را بهترین بازیکن خارجی حال حاضر جی لیگ بدانند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

شهاب زاهدی، قدرت جدید و برنده همه نبردها!

درخشش بازیکنان خارجی در هفته‌های اول رقابت‌های لیگ ژاپن توجه بسیاری را به خود جلب کرد. حتی با وجود این که آنها بازیکنان کمکی بسیار خوبی به حساب می‌آیند، اما بررسی شرایط با توجه به این که پیش از این سابقه حضور در جی لیگ را داشته‌اند و انتظار درخشش از آنها می‌رفت یا این که بازیکنی ناشناخته در اولین فصل حضورشان در این لیگ هستند متفاوت است. حتی بازیکنانی هم هستند که در بین تیم‌های ژاپنی جابجا شده‌اند و خیلی خوب با محیط جدید کنار آمده‌اند.

بنابراین، این بار تمرکز ما روی بازیکنان خارجی جدید است و با دو دیدگاه «فراتر از حد انتظار» و «ناامیدکننده» آنها را بررسی خواهیم کرد. البته بازیکنانی که در حال حاضر ناامیدکننده هستند، هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارند و این امید وجود دارد که در روزهای پیش رو شرایط تغییر کند.

از نظر تاثیرگذاری باید اول از همه به شهاب زاهدی اشاره کرد که در این فهرست در جایگاه نخست قرار دارد. او با ارائه یک بازی روان توانسته است توپ را به خوبی از هم تیمی‌هایش بگیرد و با پای راستش گلزنی کند. او نه تنها در کار تیمی درخشان است، بلکه هوش گلزنی بالا و روحیه خیلی قوی دارد که به این بازیکن اجازه داده است حرکات ضروری در جریان بازی را تشخیص دهد. همین موضوع باعث شده است که او به بازیکن خارجی فراتر از حد انتظار در جی لیگ تبدیل شود.

دیگر بازیکنان شامل متئوس پیشوتو برزیلی است که قدرت و توانایی بالایی را به عنوان مهاجم نوک به نمایش گذاشته و تا به حال چهار گل به ثمر رسانده است. کاوالیچ هم که مهاجم صربستانی جوبیلو ایواتاست توانسته است مهارتش را هم در زمینه گلزنی و هم به عنوان یک وینگر به رخ بکشد.

ساموئل گوستافسون سوئدی تا به حال دو گل برای اوراواردز به ثمر رسانده و دو پاس گل هم ارسال کرده و همچنین عملکرد درخشانی در زمین داشته است، مانند کنترل عالی توپ و همچنین ارسال پاس‌های درخشان در خط میانی. جالب است بدانید که این تیم سبک بازی متفاوتی با سیستم ۳-۳-۴ برای این بازیکن در نظر گرفت تا از توانایی‌هایش بیشتر بهره ببرد.

لوکاس فرناندز هم به خاط حرکات و سانترهای سریع و دقیقش معروف است و همین حالا موفق به ارسال چهار پاس گل شده است. او هماهنگی بسیاری با مهاجمان تیمش مانند لئو سیرا دارد که در شرایط خوبی است و تا به حال ۱۰ گل به ثمر رسانده است.

بازیکنان ناامیدکننده

با وجود این که تلاش بسیاری از سوی این بازیکنان صورت گرفته است اما به طور مثال انتظارات از بازیکنی مانند ولتون در گامبا اوزاکا بسیار بیشتر بود. او بارها حرکات قدرتمندش در بال‌ها را به نمایش گذاشته اما در بسیاری از صحنه‌ها نتوانسته است بهره خاصی از این حرکات ببرد و آنها را به موقعیتی خوب و درست تبدیل کند. او تا به حال ۲۴ شوت به سمت دروازه زده که تنها یکی از آنها به گل تبدیل شده است.

الیسون، مهاجم برزیلی کاوازاکی، هم با شرایط سختی روبرو است. این بازیکن تا به حال سه گل در دو بازی زده و عملکرد خوبی برای تیمش داشته است اما به نظر می‌رسد که بازی او کمی کند است و شاید به دلیل مصدومیتی باشد که گریبانگیرش شده بود. او با وجود این که مهاجم است اما کارت زردهای بسیاری دریافت می‌کند و به همین دلیل با محرومیت روبرو می‌شود. گفته می‌شود که مبلغ ۵۰۰ میلیون ین برای جذب او هزینه شده و قیمتش در سایت ترانسفر مارکت هم در همین حدود است و باید دید که آیا او ارزش پرداخت این مبلغ را داشته است یا خیر.

در این میان بازیکنانی هم هستند که به دلیل مصدومیت هنوز نتوانسته‌اند درخشش زیادی در این فصل از جی لیگ داشته باشند. برای مثال، اولا سولباکن که هیچ تردیدی درباره استعدادش وجود ندارد اما به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو نتوانسته است عملکرد خوبی برای اوراوا داشته باشد. این بازیکن به صورت قرضی از رم به این باشگاه پیوست و تا ۳۰ ژوئن با آنها قرارداد دارد.

حتما ببینید

رسمی: فونسکا سرمربی میلان شد

به گزارش اخبار اسپرت، پائولو فونسکا، سرمربی سابق لیل، با قراردادی سه ساله هدایت میلان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *