ترفند عجیب دشان برای پیروزی در ضربات پنالتی

به گزارش اخبار اسپرت، تیم ملی فرانسه در حالی در ضربات پنالتی توانست پرتغال را شکست دهد که دو بازیکن این تیم برای اولین بار در عمرشان پشت ضربه پنالتی قرار گرفتند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

ترفند عجیب دشان برای پیروزی در ضربات پنالتی

تیم ملی فرانسه شب گذشته در چارچوب مسابقات مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ روبروی تیم ملی پرتغال به میدان رفت و پس از کسب تساوی بدون گل در وقت‌های قانونی باز در ضربات پنالتی برابر این تیم پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

کشیده شدن این بازی به ضربات پنالتی نگرانی‌هایی را برای طرفداران تیم ملی فرانسه به همراه داشت که دلیلش درخشش دیوگو کاستا در دیدار برابر اسلوونی بود که هر سه ضربه پنالتی حریف را مهار کرده بود تا دستاوردی درخشان را برای خودش رقم بزند، اما دیدیه دشان تصمیم گرفت که از سلاحی مخفی در این بازی استفاده کند.

این مربی فرانسوی نقشه و حقه‎‌ای باورنکردنی را در این بازی به کار گرفت که توانست دروازه‎‌بان حریف را عملا ناتوان کند و او که پیش از این حتما به خوبی برای این ضربات آماده شده بود، عملا خلع سلاح شد. نقشه درخشان دشان این بود که بازیکنانی را پشت ضربات پنالتی قرار داد که پیش از این هرگز پنالتی نزده بودند.

به این ترتیب، دو ستاره تیم ملی فرانسه شامل ژول کنده و بردلی بارکولا توانستند پشت ضربه پنالتی سوم و چهارم قرار بگیرند و هر دو را تبدیل به گل کنند و این در حالی بود که هیچ‌یک از این دو بازیکن پیش از این در طول دوران فوتبال حرفه‌ای‌شان هرگز پنالتی نزده بودند و این نقشه به خوبی جواب داد.

ریسک بزرگی که دشان کرد ممکن بود شرایط را به ضرر او کند و موجی از انتقاد را در صورت ناکامی‌اش به همراه داشته باشد اما حالا تیم ملی فرانسه در جمع چهار تیم برتر مسابقات حضور دارد و کاستا با تمام مهارتش نتوانست هیچ کاری برابر این ضربات پنالتی از پیش ببرد.

حتما ببینید

خلاصه تنیس نواک جوکوویچ – کارلوس آلکاراس

به گزارش اخبار اسپرت، پدیده اسپانیایی به چهارمین قهرمانی خود در گرنداسلم رسید. در ادامه مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *