تعیین سرنوشت پرسپولیس در پاسو فونده!

به گزارش اخبار اسپرت، این حس آشنا برای هواداران پرسپولیس در سال‌های گذشته است، زمانی که مربی موفق تیمشان نیمکت را ترک می‌کند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

تعیین سرنوشت پرسپولیس در پاسو فونده!

اوسمار لوس ویه‌را سرمربی برزیلی پرسپولیس، بعد از یک نیم فصل کاملا موفق و در شرایطی که به نظر نمی‌رسد آنقدرها عجله‌ای برای بازگشت به ایران داشته باشد، در روزهای تعطیلات، در شهر زادگاهش (پاسو فونده)، ساعاتی را با خانواده و البته گفتگو با مشاوران یا ایجنتش می‌گذراند.

او در دومین سال حضور در ایران و پس از نیم فصل سرمربیگری و در شرایطی که با قهرمانی در لیگ برتر، قلب هواداران پرسپولیس را تسخیر کرده، در حالی از ایران به برزیل مراجعت کرد که این رفتارش، آخرین حضور برانکو ایوانکوویچ در ذهن هواداران پرسپولیس را تداعی کرد. زمانی که تلاش‌های ایرج عرب، مدیرعامل وقت باشگاه برای حضور در فرودگاه امام برای گفتگو و تمدید با برانکو، بی‌نتیجه ماند و سپس نوبت به استخدام سرمربی جدید رسید. پروسه‌ای که مدتی زمان برد و سپس گابریل کالدرون وارد ایران شد تا بعد از برانکو، دوران موفقی را رقم بزند. اگرچه او نیز جای خود را به یحیی گل‌محمدی داد تا سلطه چند ساله این سرمربی محبوب قرمزها در ایران آغاز شود.

در شرایطی که دریافت علاقه‌مندان به فوتبال در ایران، به صورت طبیعی آمیخته با نوعی حس علاق‌مندی یک طرفه و بی قید و شرط، نسبت به باشگاه و تیم است، اما وقتی پای حرفه‌ای‌ها وسط باشد، طبیعی است که آنها جوانب مختلف را در نظر بگیرند و همیشه به دنبال بهترین پیشنهاد هستند. به هر حال وفاداری سکه رایجی در فوتبال نیست و همواره آینده و شرایط کاری و دستمزد دریافتی، اولویت‌های تازه‌ای را خلق می‌کند.

در مورد اوسمار ویه‌را، موضوع عقد قرارداد وی با تیم بوریرام قهرمان لیگ تایلند در ماه‌های گذشته مطرح است و گفته می‌شود به تاخیر انداختن پاسخ نهایی به پرسپولیس، به دلیل این است که او حالا حداقل دو پیشنهاد جدی دارد. یکی از طرف پرسپولیس قهرمان لیگ ایران و یکی از پرطرفدارترین تیم‌های آسیا و دیگری از بوریرام قهرمان تایلند که شرایط مالی متفاوتی نسبت به سرخ‌ها دارد. ظاهرا اوسمار البته پیشنهاد در لیگ آرامتر با شرایط مالی بهتر را مدنظر قرار داده و حتی بوریرام نیز مقصد ایده‌آل او نیست. اگرچه صحبت‌های طرف تایلندی با او، مربوط به یکی دو ماه پیش و در اواسط دوره کاری او در پرسپولیس است.

اوسمار که دیروز در گفت‌وگوی کوتاهش با “ورزش سه” تاکید کرد که هیچ چیزی در موردش قطعی نیست و همه چیز حول شایعات می‌چرخد، طبعا مثل هر مربی دیگری، بهترین پیشنهاد را دنبال می‌کند، اگرچه کلمه بهترین عناصر مختلفی را شامل می‌شود و شاید ترجیح برخی از مربیان کار کردن در فضای فوتبال ایران و هواداران پرشور پرسپولیس باشد که با لیگ قدرتمند در یکی از معتبرترین لیگ‌های آسیایی شرکت می‌کند، اما در مورد اوسمار هنوز چنین چیزی به قطعیت نرسیده که او اولویتش را روی پرسپولیس گذاشته باشد.

از طرفی اخباری مبنی بر مذاکره پرسپولیس با گزینه‌های آلترناتیو منتشر شده که این موضوع هم چندان نادرست نیست و مدیران پرسپولیس در حال نسق‌گیری از بازار و مشاهده رزومه‌ها و و جمع‌بندی افکارعمومی برای انتخابی تازه به جای اوسمار در صورت پاسخ منفی وی هستند. مربی‌ای که ظاهرا منتظر خبر یا پیشنهادی جدی از باشگاهی است که فعلا هیچکس به صورت دقیق اسمش را نمی‌داند.

به هر حال در روزهای آینده شایعات پیرامون نیمکت پرسپولیس ادامه خواهد داشت. چیزی که در حال حاضر مشخص است، صبر و حوصله رضا درویش برای پاسخ نهایی سرمربی برزیلی و سپس درصورت نیاز معرفی سریع سرمربی جدید پس از مذاکرات اولیه و عقد قرارداد است تا پرسپولیس پس از کسب عنوان قهرمانی در دوره تازه با بلاتکلیفی وارد پنجره تابستانی نشود.

حتما ببینید

رسمی: فونسکا سرمربی میلان شد

به گزارش اخبار اسپرت، پائولو فونسکا، سرمربی سابق لیل، با قراردادی سه ساله هدایت میلان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *