گفت‌وگوی صریح با منتقد بزرگ بیرانوند!

به گزارش اخبار اسپرت، حمید درخشان به اظهارات علیرضا بیرانوند علیه برخی از پیشکسوتان پرسپولیس واکنش نشان داد. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

گفت‌وگوی صریح با منتقد بزرگ بیرانوند!

فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس حواشی مختلفی را به دنبال داشت و باعث شد برخی از پیشکسوتان پرسپولیس نسبت به رفتار او با باشگاه واکنش نشان بدهند و از او گلایه کنند.

در این بین حمید درخشان یکی از پیشکسوتانی بود که در گفت‌وگویی به صراحت مخالف خود را با بازگشت علیرضا بیرانوند به جمع سرخ‌ها اعلام کرد؛ موضوعی که واکنش علیرضا را به دنبال داشت و او در ویدئویی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد، واکنش تندی نسبت به مصاحبه برخی پیشکسوتان نشان داد.

در همین رابطه گفت‌وگویی با حمید درخشان داشتیم و از او درباره مسائل مربوط به علیرضا بیرانوند و همچنین جدایی خودش از پرسپولیس در دوران بازی سوال کردیم. گفت‌وگو با درخشان را در ادامه می‌خوانید:

* درباره صحبت‌های علیرضا بیرانوند چه نظری دارد؟
وقتی آدم اشتباهی را تکرار می‌کند، باید سعی کند که با آن ور نرود. هر چه ور بروی، بدتر می‌شود. ایشان هم به دنبال این است که کار را درست کند، اما هر چه هم می‌زند، خراب‌تر می‌شود. من همیشه گفته‌ام ایشان نه اولین نفری است که از پرسپولیس می‌رود و نه آخرین نفر. خیلی‌ها آمده‌اند و رفته‌اند، از جمله خود ما.

* بیرانوند از پیشکسوتانی که علیه او صحبت کردند، انتقاد کرد و به نظر می‌رسید یکی از مخاطبان او هم شما باشید.
این پیشکسوتان سال‌ها با عشق و مجانی برای این باشگاه بازی کرده‌اند و با همین مجانی بازی کردن، قهرمان جام در جام آسیا هم شده‌اند. این پیشکسوتان هیچ پولی نگرفته‌اند و به عشق مردم بازی کردند و زحمت کشیدند و حالا هم به عشق همین مردم زندگی می‌کنند. پیشکسوتان پرسپولیس نظر شخصی خودشان را می‌گویند و همه هم قابل احترام هستند. آنها جوانی و عمرشان را برای باشگاه گذاشته‌اند و هیچکس نمی‌تواند گله کند که چرا بازیکن و باشگاه حرف می‌زنی. این پیشکسوتان حق آب و گل دارند و هیچوقت هم پول آنچنانی بابت زحماتشان نگرفته‌اند و مجانی و با عشق به پیراهن پرسپولیس بازی کرده‌اند.

* چرا هم‌نسل‌های شما از بازیکنانی که به دنبال پول باشند، ناراحت می‌شوند و علیه‌شان موضع می‌گیرند؟
اشتباه برداشت نکنید، اصلا اینطور نیست. من می‌گویم همه می‌توانند بروند و این حق را دارند. من هم هیچوقت مخالف گرفتن پول توسط بازیکن از باشگاه نبوده‌ام و نیستم. الان فوتبال حرفه‌ای است و باید برای زندگی‌شان تلاش کنند و پول بگیرند. درست است؟

* درست است.
من می‌گویم اگر می‌خواهید به تیمی بروید و پول بگیرید، اصلا بحثی نیست اما رفتن‌تان باید محترمانه باشد. اگر قرار به قطع همکاری هم هست، به باشگاه و خودتان احترام بگذارید و بروید. ما اصلا مخالف این نیستیم که آقای بیرانوند برود و از باشگاه دیگری پول بیشتری بگیرد؛ اتفاقا خدا را شکر می‌کنیم که پرسپولیس یک سکوی پرتاب برای ایشان شد تا به خارج برود و الان هم پیشنهادات بالاتری داشته باشد. ما مخالف نیستیم و بحث ما فقط رفتن ایشان به این شکل است. اینکه شما یک‌طرفه تصمیم می‌گیری، باعث می‌شود به باشگاه و هواداران و پیشکسوتان بربخورد، وگرنه ما مخالف تصمیم ایشان نیستیم. مگر ایشان قرارداد بسته که تا ابد در باشگاه ما بماند؟ نه، ایشان حق انتخاب دارد و می‌تواند برود و پول بیشتر بگیرد اما رفتن‌شان باید با احترام باشد و حرمت باشگاه و خودشان را حفظ کند. ما مخالف جدایی و پول بیشتر گرفتن او نیستیم. خدا کند میلیاردها میلیارد تومان به او بدهند.

* فکر می‌کنید اتفاقاتی که سال گذشته پیرامون بیرانوند رخ داد، چقدر باعث شد که امسال فشارها روی او بیشتر شود؟
بسیار زیاد. شما نمی‌توانید یک اشتباه را دو بار تکرار کنید. اگر دو بار تکرار کنی، مشخص است که دنبال چیز دیگری هستی. این موضوع مهمی است. چرا ما سال قبل درباره ایشان این حرف‌ها نزدیم؟ مگر ایشان سال قبل هم این کار را نکرد؟ اما ما حرفی نزدیم و سکوت کردیم، ولی تکرار این موضوع خوب نبود. ایشان حرمت باشگاه را پایین آوردند و باشگاه را کوچک کردند.

* با همه این صحبت‌ها فکر نمی‌کنید بهتر باشد که هواداران و حتی پیشکسوتان کمی به خاطر زحمت‌های بازیکن، حرمت او را حفظ کنند؟
همان‌طور که ابتدای صحبت‌هایم گفتم، ایشان حرمت باشگاه و هوادار را حفظ نکرد. وقتی شما حرمت باشگاه را حفظ نمی‌کنی و به فکر هوادارانش نیستی، چه انتظاری داری که آنها احترام بگذارند؟ این موضوع خیلی مهم است.

* خود شما هم در دوران بازی‌تان در فصلی که پرسپولیس بعد از پنج سال قهرمانی باشگاه‌های تهران را از دست داد، در میانه فصل پرسپولیس را ترک کردید و به قطر رفتید.
ما در آخرین بازی‌ای که انجام دادیم، شاهین را بردیم و قهرمان شدیم و پس از آن من رفتم. فصل بعد که ما بازی نکردیم، پرسپولیس قهرمان نشد. ضمن اینکه این نکته را هم در نظر داشته باشید که ما در ۷-۸ سالی که بازی کرده بودیم، یک دانه یک ریالی نگرفته بودیم، اما این عزیزان از زمانی که وارد پرسپولیس شدند تا این لحظه تمام پول‌شان را تمام و کمال گرفته‌اند و اگر هم طلبی داشته‌اند، تسویه کرده‌اند. ما اگر رفتیم، پولی نگرفته بودیم که رفتیم.

* یعنی فکر می‌کنید با توجه به اینکه شرایط مالی باشگاه در آن زمان با الان متفاوت بود، جدایی بازیکنان هم قابل مقایسه نیست؟
اصلا قابل مقایسه نیست، چون آن زمان پولی نبود. من حتی زمانی که رفتم، قراردادی نداشتم که بخواهم به باشگاه پولی بدهم و جدا شوم، اما با این حال به باشگاه قطری فشار آوردم و گفتم باید یک پولی به باشگاه من بدهید تا رضایتم را از باشگاه بگیرم. رضایت من در جیبم بود، اما به خاطر اینکه به باشگاه پولی برسانم، از باشگاه قطری ۱۰ هزار دلار گرفتم و به باشگاه پرسپولیس دادم. ما نه تنها از باشگاه پول نگرفته بودیم، پولی هم دادیم و رفتیم.

* باشگاه در آن مقطع با جدایی شما مخالف نبود؟
مخالفت می‌کرد و می‌گفت نروید اما از طرفی می‌گفت پولی هم ندارم که به شما بدهم. واقعا هم پولی نداشت، نه تحت پوشش جایی بود، نه چیزی داشت. ما لباس و توپ‌مان پشت تاکسی تدارک‌مان بود و عملا باشگاهی وجود نداشت که بخواهد به ما پولی بدهد. ما هر سال به هیئت فوتبال می‌رفتیم و یک قرارداد سفید امضا می‌کردیم و می‌آمدیم. می‌توانید از آقای پروین و آقای خوردبین بپرسید که ما چطور قرارداد می‌بستیم. دریغ از هزار تومان پول.

* درباره این اخباری که در خصوص وساطت برخی افراد برای بازگشت بیرانوند مطرح می‌شود، چه نظری دارید؟
من به صراحت می‌گویم اگر باشگاه و آقای درویش این اشتباه را کنند و ایشان را برگردانند، خودشان را زیر سوال برده‌اند و مطمئن باشید عواقب بدی برای باشگاه خواهد داشت. با این تصمیم هم اعتبار خودشان را از دست می‌دهند و هم ارزش باشگاه را پایین می‌آورند. هیچکس نباید برای آمدن ایشان وساطت کند. این باشگاه بزرگتر و مدیرعامل دارد و آنها تصمیم می‌گیرند. هر چند من مطمئنم که آنها هم تصمیم درستی می‌گیرند.

* انتخاب گاریدو به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
الان نمی‌توانیم بگوییم خوب است یا بد. باید اجازه بدهیم کار کند و عملکرد و برنامه‌های او را ببینیم و بعد قضاوت کنیم. در هر صورت ایشان در اروپا کار کرده‌اند. الان هر صحبتی کنیم، قضاوت عجولانه محسوب می‌شود و باید اجازه بدهیم کار کند و سپس ارزیابی و صحبت کنیم.

* به نظر شما عدم شناخت ایشان از فوتبال ایران به پرسپولیس ضربه نمی‌زند؟
این موضوع واقعا مهم است و ما باید راهکارهایی در این زمینه داشته باشیم. باید کسانی کنار ایشان باشند که بتوانند اطلاعات خوبی بدهند و ایشان را با وضعیت و نوع فوتبال‌مان و تیم‌ها آشنا کنند تا ایشان بتواند تصمیمات درستی برای باشگاه پرسپولیس بگیرد.

حتما ببینید

خلاصه تنیس نواک جوکوویچ – کارلوس آلکاراس

به گزارش اخبار اسپرت، پدیده اسپانیایی به چهارمین قهرمانی خود در گرنداسلم رسید. در ادامه مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *