خبر خوب از ژاپن به ایران: خداحافظ کابوس بزرگ!

به گزارش اخبار اسپرت، امروز یک خبر شوکه کننده آن هم پیش از المپیک به دست ژاپنی‌ها رسید. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

خبر خوب از ژاپن به ایران: خداحافظ کابوس بزرگ!

فیلیپ بلین سرمربی فرانسوی تیم ملی والیبال ژاپن که رویای کسب مدال المپیک با این تیم را در سر می‌پروراند، رقابت‌های المپیک پاریس آخرین تورنمنت او با این کشور خواهد بود و پس از المپیک تیم ژاپن را ترک خواهد کرد.

فیلیپ بلین مربی باتجربه‌ای است که سال‌ها (2001-2012) تیم ملی فرانسه را هدایت کرد. در سال‌های 2013-2016 در کادر استفان آنتیگا در تیم ملی لهستان حضور داشت که با آن تیم در سال 2014 قهرمان جهان شد.

او از سال 2017 با تیم ژاپن ابتدا به عنوان دستیار سرمربی، یویچی ناکاگایچی و از سال 2021 به عنوان سرمربی کار می‌کند.

بلین سال گذشته در لیگ ملت‌ها با شکست ایتالیایی‌ها به مدال برنز تاریخی لیگ ملت‌ها دست یافت و سپس با این تیم در مسابقات مقدماتی بازی‌های المپیک پاریس شرکت کرد و این تیم را به المپیک رساند.

او امسال نتیجه خود را در لیگ ملت‌ها بهبود بخشید، زیرا والیبالیست‌های سرزمین آفتاب تابان برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها در فینال بازی کردند و به مدال نقره رسیدند.

او دیروز در گردهمایی والیبالی که در ژاپن برگزار شد گفت المپیک پاریس آخرین حضور در این تیم خواهد بود و پس از آن به کره جنوبی خواهد رفت تا باشگاه چئونان هیوندایی کره جنوبی را هدایت کند.

حتما ببینید

اختصاصی – فلاح گران‌ترین بازیکن لیگ ایران!

به گزارش اخبار اسپرت، سامان فلاح با انتقال به استقلال رکوردی جالب را در لیگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *