تصاویری از غرب تهران: بعد این تمرین زنده نمی‌مانید!

به گزارش اخبار اسپرت، بعد از نهایی شدن ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک، حسن رنگرز تمرینات ویژه‌ای را برای آماده‌سازی المپیکی‌ها در نظر گرفته است. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

تصاویری از غرب تهران: بعد این تمرین زنده نمی‌مانید!

کمتر از 40 روز تا آغاز بازی‌های المپیک 2024 پاریس باقی مانده و کشتی که رقابت‌هایش در روزهای پایانی المپیک برگزار می‌شود، مثل همیشه می‌داند که وظیفه سنگینی را در کاروان ایران به دوش خواهد داشت.

حسن رنگرز که به خوبی توانسته تیمش را در یک سال اخیر مدیریت کند و برخلاف کشتی آزاد از تمام 6 سهمیه کامل در المپیک هم برخوردار است، بعد از نهایی شدن ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در مجارستان، حالا تمرکز خود را روی آماده‌سازی 6 فرنگی کار المپیکی گذاشته است.

رنگرز که خودش جزو قهرمانان کشتی فرنگی جهان بوده، اهمیت ویژه‌ای برای آمادگی بدنی کشتی گیران قائل شده و به تمرینات سنتی هم روی آورده است. او فرنگی کاران را همچون گلادیاتور به میدان جنگ برده و در تپه‌های دور دریاچه آزادی نه تنها آن‌ها را وادار به دویدن کرده، بلکه هر کشتی گیر را با دو حریف تمرینی روی شیب تیز این منطقه سرشاخ کرده تا آمادگی بدنی شاگردانش را به خوبی بسنجد.

جذاب‌ترین صحنه‌های این تمرین زمانی به ثبت رسیده که فرنگی کاران المپیکی با یک یا دو حریف در زمین‌های خاکی اطراف دریاچه سرشاخ شده اند و احتمالا با فریادهای حسن رنگرز و دستیارانش تهییج می‌شوند که تا آخرین ذره از توان خود را در این تمرینات استفاده کنند، تمریناتی که به اعتقاد مربیان در ثانیه‌های پایانی کشتی‌های سخت و دشوار به کمک کشتی گیران خواهد آمد و استقامت آن‌ها را افزایش خواهد داد.

تمرینات خاص تیم ملی کشتی فرنگی با هل دادن ماشین شاسی بلند به سبک قویترین مردان هم ادامه داشته تا یک روز سخت و دشوار و شاید هم به یاد ماندنی در اردوی فرنگی کاران به ثبت برسد.

با استفاده از وسایل الکترونیکی که روی بدن فرنگی کاران نصب شده، جای هیچ کم کاری هم باقی نمی‌ماند چون بعد از پایان تمرینات قطعا آنالیز عملکرد آن‌ها توسط کادرفنی انجام خواهد شد.

مهدی محسن نژاد، سعید اسماعیلی، امین کاویانی نژاد، علیرضا مهمدی، هادی ساروی و امین میرزازاده 6 مرد المپیکی کشتی فرنگی ایران هستند که 40 روز سرنوشت‌ساز را تا اعزام به پاریس پیش رو خواهند داشت. هم حسن رنگرز، هم فدراسیون کشتی و هم ورزش کشور روی تیم آماده کشتی فرنگی ایران حساب ویژه‌ای باز کرده، اگرچه به جز هادی ساروی هیچکدام از آن‌ها قبلا سابقه کسب مدال در المپیک را ندارند.

بدون شک به یادماندنی‌ترین نتیجه برای کشتی فرنگی ایران در تاریخ المپیک در المپیک 2012 لندن و با هدایت محمد بنا رقم خورد که حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی سه مدال طلا به کاروان ایران هدیه کردند. اگرچه تکرار این نتیجه تاریخی برای هر تیمی از جمله حسن رنگرز و فرنگی کاران در المپیک 2024 پاریس یک رویاست، اما حداقل تکرار یک مدال طلا در المپیک توکیو که توسط محمدرضا گرایی به دست آمد، حداقل انتظاری است که علاقه‌مندان به کشتی از فرنگی کاران در این دوره خواهند داشت.

حتما ببینید

اختصاصی: یکی از این شش نفر سرمربی جدید ایران

به گزارش اخبار اسپرت، گزینه‌های نهایی هدایت تیم ملی والیبال ایران مشخص شدند. در ادامه مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *