رئال محبوب‌ترین باشگاه دنیا: جلوتر از بارسا و یونایتد

به گزارش اخبار اسپرت، بررسی جدید نشان می‌دهد رئال مادرید در حال حاضر با 411 میلیون ‏دنبال‌کننده محبوب‌ترین باشگاه فوتبال در شبکه‌های اجتماعی است. ‏ در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

رئال محبوب‌ترین باشگاه دنیا: جلوتر از بارسا و یونایتد

رصدخانه فوتبال ‏CIES‏ اعلام کرد باشگاه رئال ‏مادرید رسما محبوب‌ترین باشگاه دنیا در شبکه‌های اجتماعی است. ‏باشگاه سفیدپوش اسپانیایی در این شبکه‌ها رویهم‌رفته 411 میلیون ‏دنبال‌کننده دارد.

مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی اعلام کرد برای معرفی محبوب‌ترین ‏باشگاه دنیا مجموع دنبال‌کننده‌های هر باشگاه را در چهار شبکه ‏اجتماعی بررسی کرده است: اینستاگرام، ایکس، فیسبوک و تیک‌تاک. ‏در پایان رئال مادرید با 411 میلوین دنبال‌کننده در صدر فهرست قرار ‏گرفت و بارسلونا و منچستریونایتد به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم ‏ایستادند.

رئال مادرید 411 میلیون دنبال‌کننده
بارسلونا 361 میلیون دنبال‌کننده
منچستریونایتد 216 میلیون دنبال‌کننده

این مطالعه هر ساله انجام می‌شود و رئال مادرید نسبت به سال ‏گذشته شاهد افزایش 48 میلیون نفری دنبال‌کننده‌هایش بوده ‏است. ‏

البته بیشترین رشد دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی متعلق به رئال ‏مادرید نیست. باشگاهی که در سال گذشته بیشترین رشد را از این ‏نظر تجربه کرده اینترمیامی آمریکا است. آمار میزان رشد این باشگاه ‏فراتر از تصور است. اینترمیامی در یک سال گذشته 33.4 میلیون ‏دنبال‌کننده جدید پیدا کرده ولی این آمار در مقایسه با ‏دنبال‌کننده‌های قبلی شگفت‌انگیز است. به این آمار توجه کنید: ‏درصد رشد دنبال‌کننده‌های اینترمیامی از زمان به خدمت گرفتن لیونل ‏مسی 1348 درصد بوده است.

قرار گرفتن باشگاه النصر عربستان بین پانزده باشگاه برتر دنیا هم از ‏نکات جالب این فهرست است. النصر به لطف کریستیانو رونالدو ‏موفق شده بالاتر از برخی از باشگاه‌های مشهور و تاریخی اروپا قرار ‏بگیرد.‏

حتما ببینید

رسمی: فونسکا سرمربی میلان شد

به گزارش اخبار اسپرت، پائولو فونسکا، سرمربی سابق لیل، با قراردادی سه ساله هدایت میلان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *