پایان تلخ رونالدو در بازی‌های ملی

به گزارش اخبار اسپرت، تیم ملی پرتغال از فرانسه شکست خورد و کریستیانو رونالدو با خاطره تلخ برای آخرین بار در جام ملت‌های اروپا بازی کرد. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

پایان تلخ رونالدو در بازی‌های ملی

بعد از حذف آلمان، امشب نوبت آن بود که بین فرانسه و پرتغال یک تیم به مرحله نیمه نهایی یورو 2024 صعود کند و قرعه به نام فرانسه افتاد.

پس از تساوی در جریان بازی و عدم گلزنی دو تیم در وقت‌های اضافی نوبت آن شد که ضربات پنالتی برنده بازی را مشخص کند.

اولین ضربه پنالتی توسط عثمان دمبله به گل تبدیل شد و پس آن از پرتغال کریستیانو رونالدو موفق شد ضربه پنالتی خود را به گل تبدیل کند. رونالدو که در بازی مقابل اسلوونی هم اولین پنالتی تیمش را به ثمر رسانده بود، با اعتماد به نفس و خونسردی کامل موفق شد ضربه خود را به گل تبدیل کند.

رونالدو مانند بازی قبلی خوش شانس نبود که شاهد برتری تیمش‌ باشد و به غیر از اینکه دیوگو کاستا موفق نشد حتی یک ضربه پنالتی را مهار کند، ضربه ژوائو فلیکس هم به تیرک برخورد کرد تا پرتغال پس از گل شدن ضربه تئو هرناندز با نتیجه 5-3 شکست بخورد.

بلافاصله پس از نمایش شادی کوتاه از بازیکنان فرانسه، دوربین روی صورت کریستیانو رفت که سعی می‌کرد خشم خود را کنترل کرده و چهره‌اش را بدون تغییر نشان دهد.

رونالدو تنها در جای خود ایستاده بود و از میانه میدان به اسکوربرد نگاه می‌کرد که تصویر خودش روی آن نمایان شده بود. او فرصتی برای بروز ناراحتی نداشت و متوجه ناراحتی په‌په شد که به سمت او رفت و به همبازی قدیمی خود دلداری داد.

رونالدو زود تصمیم به ترک زمین گرفت و در مسیر تونل بود که با دیدیه دشان برخورد کرد و با مربی فرانسه خوش و بش کرد. کاپیتان پرتغال بدون اینکه با خبرنگاران گفتگو کند تونل را طی کرد و به سمت رختکن رفت.

اینچنین آخرین بازی فوق ستاره پرتغالی در یورو 2024 به پایان رسید. در واقع این آخرین حضور رونالدو در مسابقات جام ملت‌های اروپا بود و در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد که این بازیکن 39 ساله هنوز به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه بدهد.

رقابت‌هایی که به میزبانی آلمان برگزار می‌شود ششمین تجربه حضور مرد تمام‌نشدنی پرتغال در تورنمنت یورو بود. بهترین دستاورد او کسب عنوان قهرمانی در سال 2016 بود که با شکست فرانسه در فینال به دست آمده بود.

اولین تجربه او در یورو به نایب قهرمانی در سال 2004 ختم شد. همبازیان رونالدو در مسابقه فینال با نتیجه 1-0 از یونان شکست خوردند و به جام دست پیدا نکردند. این ستاره در آن رقابت‌ها طی 6 بازی دو گل به ثمر رساند.

پرتغال در سال 2008 تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت که با شکست 3-2 مقابل آلمان از دور رقابت‌ها کنار رفت. رونالدو در آن بازی طی سه بازی موفق شد تنها یک گل به ثمر برساند.

رونالدو و تیمش در نیمه نهایی رقابت‌های یورو 2012 مقابل اسپانیا در ضربات پنالتی شکست خوردند و از صعود به دور بعدی بازماندند. در این تورنمنت شماره 7 پرتغال موفق شد طی پنج بازی سه گل به ثمر برساند.

در سال 2016 که فرانسه به فینال رسیده بود مصدومیت رونالدو به این بازیکن اجازه نداد تا پایان درون زمین باشد، اما لحظات جالبی را در کنار زمین رقم زد و نکات فنی را به همبازیانش گوشزد می‌کرد تا اینکه در وقت‌های اضافه با گل اِدر برنده شدند. رونالدو در آن جام طی 7 بازی هم سه گل به ثمر رسانده بود.

بهترین آمار فردی رونالدو در یورو 2020 رقم خورد، اما تیم او خیلی زود از رقابت‌ها کنار رفت. پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 1-0 از بلژیک شکست خورد و حذف شده بود. رونالدو در آن دوره با 5 گل عنوان بهترین گلزن جام را به صورت مشترک را با پاتریک شیک به دست آورد.

یورو 2024 هم برای او با این شکست دردناک مقابل فرانسه در یک چهارم نهایی به پایان رسید که اگر ضربه پنالتی فلیکس به تیرک برخورد نمی‌کرد، شاید آخرین حضور این مرد شگفت انگیز در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به شکل دیگری رقم می‌خورد.

نام رونالدو برای مدت‌ها در تاریخ یورو باقی می‌ماند. او اگرچه در این دوره از مسابقات موفق نشد هیچ گلی در جریان بازی به ثمر برساند، اما با 14 گل همچنان بهترین گلزنان ادوار یورو به حساب می‌آید. نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده او از بین بازیکنان فعلی اروپا آنتوان گریزمان است که 7 گل به ثمر رسانده است.

حتما ببینید

خلاصه تنیس نواک جوکوویچ – کارلوس آلکاراس

به گزارش اخبار اسپرت، پدیده اسپانیایی به چهارمین قهرمانی خود در گرنداسلم رسید. در ادامه مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *