روز موعود: آغاز جنگ ستاره‌ها در هفته نخست لیگ برتر

به گزارش اخبار اسپرت، تیم‌ها آماده شده‌اند. بازیکن‌ها و مربیان. تماشاگران لحظه‌شماری می‌کنند. کدام تیم‌ها فصل را با پیروزی شروع می‌کنند و شگفتی‌ها در کجا رخ می‌دهد؟ در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

روز موعود: آغاز جنگ ستاره‌ها در هفته نخست لیگ برتر

شروع لیگ برتر همیشه احساسات متفاوتی را برمی‌انگیزد. خماری‌ها به پایان می‌رسد و حالا وقتش رسیده که از تب و تاب مسابقات لذت برد. به خصوص در فصلی که محفل ستاره‌هاست و هر تیمی از چند چهره بزرگ بهره می‌برد. از یک طرف، این شروعی برای باشگاه‌های بزرگ رقابت‌هاست که در هفته نخست، به دنبال ارائه بهترین نمایشی که تا به حال بازی شده است، تولید کنند و با پیروزی قدرت خود را به رخ بکشند. اما از سوی دیگر، ایستگاه اول می‌تواند یک تنش باشد، اختلاف بین ثروتمندان و افراد کم برخوردار آنقدر شدید است که انگیزه کوچک ها به قدری را طغیان کرده تا همه چیز غیر قابل پیش‌بینی شود.

با این حال، فصل متفاوتی را شاهد خواهیم بود. شش مسابقه تا پیش از جام جهانی پیگیری می‌شود و بازیکنان را به تکاپو انداخته تا بهترین عملکرد را بر جای بگذارند. جاه‌طلب باشند. حریص شوند. بی‌رحمانه بازی کنند. خودی نشان دهند. خستگی ممکن است به یک عامل تبدیل شود. برای تیم‌هایی که شروع بدی دارند، زمانی برای ریسک کردن وجود نخواهد داشت.

همه این‌ها یعنی، تیم‌ها آماده شده‌اند. بازیکن‌ها و مربیان. تماشاگران لحظه شماری می‌کنند. هفته نخست لیگ برتر در راه است. کدام تیم‌ها فصل را با پیروزی شروع می‌کنند و شگفتی‌ها در کجا رخ می‌دهد؟

*فرش آرا مشهد – گیتی پسند اصفهان

موفقیت گیتی‌پسند در رقابت‌های فصل گذشته براساس برتری تیمی و یک خودباوری خارق العاده بود. یک قهرمانی تکرارنشدنی و افسانه‌ای. گیتی با دستان کشاورز پوست انداخته و فصل به فصل رقبایش را برای افتخار تشنه‌تر و ترغیب‌تر کرده. حریفان تاج و تخت آن‌ها شده‌اند 2 تا. یعنی مسیر طاقت‌فرساتر شده و خطرناک‌تر. مهاجم سرنوشت ساز سعید احمدعباسی بار دیگر به آن‌ها پیوسته تا تعداد گل‌هایش در تاریخ را دانه دانه افزایش دهد. او در کنار ملی پوشان دیگر گیتی پسند را مدعی اصلی قهرمانی کرده. کیفیت تهاجمی و ماجراجویانه آن‌ها از مشهد به حرکت در می‌آید.
فرش آرا تضعیف‌تر نشده، بلکه بومی‌تر شده، متحدتر. یکی شده. آن‌ها بهترین‌های فصل گذشته خود را به جز دروازه‌بان‌شان حفظ کردند و دور آن‌ها دیوار کشیدند. هدایت این تیم در فصل جدید بر عهده یار قدیمی احمد شفیعی است. او با شاکله‌ای از بازیکنانی که سال با آن‌ها سپری کرده راهی آوردگاه باشگاهی خواهد شد. فرش آرا در اولین دوئل به مصاف قهرمان فصل گذشته می‌رود و می‌خواهد خون به پا کند. شفیعی وقتش رسیده که پاسخ دهد در مربیگری هم عددی است.

*گهر زمین سیرجان – کراپ الوند

گهر زمین با سیاست کهکشانی راهی بازار شد و ادعا کرد هر ستاره‌ای را که می‌خواهد، به دست می‌آورد، به هر قیمتی. انتقال طیبی به آنجا میخکوب کننده بود و نقطه عطف ترانسفر مارکت به شمار رفت. همچنین ورود آقاپور و اولادقباد شد معرکه‌ترین متاع بازار! خوش‌بینی در گروه آن‌ها موج می‌زند و ترکیب اولیه حریفان را به لرزه می‌اندازد. معجون بلندپروازانه ستاره‌های سیرجانی آن‌ها را به یکی از نامزدهای کسب عنوان قهرمانی تبدیل کرده. انرژی و انگیزه افضلی ذهنیت تاکتیکی را هم متحول کرده است و آن‌ها برای حریفان حیله ( پلن‌های ) متفاوتی را چیده‌اند. در حالی که برخی تردیدها در مورد نحوه میدان دادن به ستاره‌ها وجود دارد، اما بازیکن‌ها و مربیان برای کنار آمدن به عمق این معضل مهارت ویژه ای داشته‌اند و بارها رویکرد کهکشانی را تجربه کرده‌اند. مقابل آن‌ها، کراپ الوند نیز در نقل و انتقالات شکارچی خوبی بوده است و بازیکنانی با نمایش‌های دلگرم‌کننده‌ای را به خدمت گرفته. اگرچه نیمکت آن‌ها غنای تیم‌هایی همانند گیتی‌پسند، گهر زمین را نداشته اما به بازیکنان و مربی جوانش دل بسته است. کراپ از بازیکنی بهره می‌برد که روزگاری در جام جهانی بزرگان فوتسال را به زانو در آورده. بله، احمد اسماعیل‌پور که به نظر می‌رسد دوباره اوج گرفته است.

*مس سونگون ورزقان – سفیر گفتمان تهران

آن‌ها مهدی جاوید بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر را در اختیار دارند و همچنین علی اصغر حسن‌زاده بیشترین عنوان مرد سال آسیا در قاره کهن را که در کنار بهروز عظیمی و مجتبی پارساپور ستاره‌های شکوفا شده فوتسال ایران، گزینه‌های بی‌غم را متنوع‌تر و ترسناک‌تر کرده است. این بازیکنان ستون فقرات بسیار با استعدادی را تکمیل می‌کنند و دوران حرفه‌ای خود را به طرز اسرارآمیزی با درخشیدن گذرانده‌اند. عملکردی هوشمندانه و خلاقانه از همه مسابقات که مس را به سان همیشه مدعیان قهرمانی خواهد کرد. بی‌غم برای رهایی از فشاری که پس از شکست سنگین در دیدار دوستانه برابر گیتی پسند به آن گرفتار شده، به پیروزی پرگل در مصاف با سفیرگفتمان احتیاج دارد. در سوی دیگر زرخانلی در تیم تهرانی، هر تابستان بازیکنانی را از دست می‌دهد و دائما مجبور به بازسازی است. آن‌ها هر فصلی را که پشت‌سر می‌گذارند آرایش تیمی‌شان دگرگون می‌شود اما به شکل شگفت‌انگیزی آبدیده‌تر و مقاومت بیشتری به خود می‌گیرند. آن‌ها بازیکنان بااستعداد و رویاپردازی دارند که می‌توانند بار دیگر برای رتبه تک رقمی خط و نشان بکشند. خان نخست آن‌ها دشوار است، اما سفیرگفتمان را باید در جدال‌های خانگی‌اش سنجید که به هیچ تیمی باج نمی‌دهد و نداده است.

فولاد هرمزگان – پالایش نفت بندرعباس

تب سکوهای داغ. داربی هرمزگان طعم لذیذی را در فوتسال ایران به همراه خواهد داشت. یک رقابت متفاوت‌تر با سایر دربی‌‌ها و نبردها. فولاد هرمزگان – پالایش نفت بندرعباس. این جدال با حال و هوای داغ، با تیفوسی‌های پر شر و شور هر دو تیم برگزار خواهد شد. پر تب و تاب. با دود و آتش‌بازی‌های رنگارنگ. با ساز و آهنگ. با برافراشته شدن پرچم‌های غول آسای. با خیلی چیزهای دیگر. مثلا تنش، برتری و شکست و شاید هم تساوی. هر دو تیم ستاره‌های جنوبی را به رخ می‌کشند. هر دو تیم همسایه دردساز برای یکدیگر خواهند بود. دیگر مهم نیست کجای جدول باشند، آنچه حیاتی است که بالاتر از دیگری جای بگیرند. امیری در یک طرف و روز پیکر در سوی دیگر. هر دو باشگاه از بازیکنان با کیفیتی برخوردارند ولی ترازو طرف هرمزگانی‌ها سنگینی می‌کند. آن‌ها با تصویری از بازیکن سابق پالایش جنگ روانی به راه انداخته‌اند. نقل و انتقالات نمره فولادی‌ها را بالاتر از پالایشی‌ها نشان داده است. به راستی تیم نخست شهر هرمزگان کیست و کدام همسایه شلوغ کن خواهد بود، کدام؟

در دیگر مسابقات هفته نخست، هیات فوتبال قم به مصاف فولاد زرند ایرانیان خواهد رفت. سن ایچ در ساوه از ایرالکو اراک پذیرایی می‌کند و پالایش نفت اصفهان در نخستین مسابقه لیگ برتری خود برابر شهرداری ساوه به میدان می‌رود.

تمامی دیدارهای هفته اول لیگ برتر فوتسال ایران به جز داربی هرمزگان که از ساعت 19 سوت خواهد خورد، از ساعت 16 برگزار می‌شود.

حتما ببینید

اختصاصی – فلاح گران‌ترین بازیکن لیگ ایران!

به گزارش اخبار اسپرت، سامان فلاح با انتقال به استقلال رکوردی جالب را در لیگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *