دعا کنید تراکتور و سپاهان حذف نشوند!

به گزارش اخبار اسپرت، حذف پرسپولیس و استقلال از جام حذفی، تنها دو تیم مدعی را در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی نگه داشته است. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

دعا کنید تراکتور و سپاهان حذف نشوند!

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایران در حالی برگزار خواهد شد که با حذف پرسپولیس و استقلال، توجه اهالی فوتبال تا حدی از روی این مسابقات برداشته شده اما نباید از یاد برد که تیم قهرمان این مسابقات سهمیه لیگ نخبگان را کسب خواهد کرد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال، دو سهمیه مستقیم لیگ نخبگان به تیم‌های اول و دوم لیگ برتر خواهد رسید و سهمیه غیرمستقیم هم از طریق قهرمان جام حذفی انتخاب خواهد شد. تیم سوم لیگ برتر ایران هم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب خواهد کرد.

این تقسیم‌بندی باعث شده احتمال حضور یک تیم شگفتی‌ساز در لیگ نخبگان آسیا افزایش پیدا کند. در فصل جاری لیگ قهرمانان تیم نساجی که با قهرمانی در جام حذفی توانسته بود سهمیه بگیرد، پای به لیگ قهرمانان گذاشت اما نتایج ضعیف این تیم باعث شد تا امتیاز ایران در رده‌بندی آسیایی هم تحت‌تاثیر قرار بگیرد و ایران یک سهمیه خود را در لیگ نخبگان از دست بدهد.

این فصل نیز در صورت قهرمانی تیمی به جز سپاهان و تراکتور، احتمالا سرنوشتی مشابه در انتظار سهمیه ایران خواهد بود چرا که لیگ نخبگان با حضور 12 تیم قدرتمند آسیا تشکیل خواهد شد که بی‌رحمانه برای اولین دوره این رقابت‌ها آماده خواهند شد و حضوری پرقدرت خواهند داشت.

البته به عنوان مثال قهرمانی تیمی نظیر چادرملو اردکان در جام حذفی ایران اتفاقی منفی به شمار نمی‌رود، اما اگر سهمیه لیگ قهرمانان برای این تیم در نظر گرفته می‌شد، آنها می‌توانستند در مسابقاتی که با حضور تیم‌های کشور درجه دوم و سوم آسیا برگزار می‌شود، شانس کسب نتایج بهتر را پیش روی خود ببینند.

حتی از سوی دیگر در صورتی که تیمی غیر از سپاهان و تراکتور قهرمان جام حذفی شود، شانس پیروزی در بازی پلی آف هم تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و شاید حتی این تیم نتواند به مرحله گروهی راه پیدا کند.

نکته جالب اینکه در صورت قهرمانی سپاهان در این مسابقات، احتمالا تراکتور به عنوان تیم چهارم لیگ برتر ایران، راهی لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد. به عبارتی تراکتور در صورت حذف از این رقابت‌ها، چشم انتظار قهرمانی سپاهان خواهد نشست تا حتی در صورت کسب رتبه چهارمی نیز سهمیه آسیا را کسب کند.

اگر در اتفاقی نادر و دور از انتظار، این دو تیم مدعی نتوانند به نیمه نهایی و فینال صعود کنند، سه هفته پایانی لیگ برتر از هیجان بسیار زیادی برخوردار خواهد شد و چیزی شبیه به کورس قهرمانی استقلال و پرسپولیس، بین دو تیم اصفهان و تبریز برای کسب رتبه سومی شکل خواهد گرفت.

در رقابت‌های جام حذفی علاوه بر سپاهان و تراکتور، تیم‌های ملوان، مس رفسنجان، آلومینیوم اراک، چادرملو اردکان، گل‌گهر سیرجان و هوادار تهران نیز حضور دارند.

حتما ببینید

رسمی: فونسکا سرمربی میلان شد

به گزارش اخبار اسپرت، پائولو فونسکا، سرمربی سابق لیل، با قراردادی سه ساله هدایت میلان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *