شروع طوفانی میزبان در بازی افتتاحیه

به گزارش اخبار اسپرت، تیم ملی فوتبال آلمان در بازی افتتاحیه یورو با نتیجه 5-1 اسکاتلند را شکست داد. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

شروع طوفانی میزبان در بازی افتتاحیه

تیم ملی فوتبال آلمان در بازی افتتاحیه یورو 2024 امشب در ورزشگاه آلیانز آرنا از اسکاتلند در گروه A میزبانی کرد و با نتیجه پرگل 5-1 برنده شد.

آلمان در این دیدار کاملا برتر از حریف بود و در نیمه نخست سه گل به ثمر رساند و با توجه به اینکه اسکاتلند در دقایق پایانی نیمه اول یک بازیکن اخراجی داشت، شانسی برای بازگشت نداشت و برتری آلمان‌ها در نیمه دوم هم ادامه پیدا کرد و در نهایت به یک برتری پرگل رسیدند.

آلمان بازی را با حضور پرتعداد تماشاگرانش خیلی خوب آغاز کرد و اولین حمله توسط فلوریان ویرتز رقم خورد که در دقیقه 2 به سمت دروازه ضربه زد اما آفساید او اعلام شد.

فشار آلمان در زمین حریف حفظ شد و آن‌ها بازی را در کنترل داشتند که خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه 10 پس از ارسال تونی کروس، یوشوا کیمیش توپ را کنترل کرد و با پاس عرضی برای ویرتز موقعیت ساخت که او با ضربه پای راست با وجود واکنش دروازه‌بان حریف، توپ را به گل تبدیل کرد.

آلمان برای رسیدن به گل دوم زمان زیادی را سپری نکرد و به زودی در دقیقه 20 به دومین گل رسید. کای هاورتز پاس رو به جلوی ایلکای گوندوگان را پس از کنترل در محوطه جریمه به جمال موسیالا رساند و ضربه پرقدرت او دور از دستان آنگس گان به گل تبدیل شد.

در دقیقه 25 سقوط جمال موسیالا در نزدیکی محوطه جریمه مشکوک به پنالتی بود که با بررسی VAR مشخص شد ضربه ایستگاهی نزدیک به محوطه جریمه به سود آلمان اعلام می‌شود. این ضربه توسط هاورتز به سمت دروازه فرستاد شد که دروازه‌بان اسکاتلند به خوبی آن را مهار کرد.

اسکاتلند تلاش زیادی داشت تا از پرس آلمان خارج شد و حملات خطرناکی را شکل بدهد اما در این امر موفق نبود تا پس از چند تلاش، در نهایت این آلمان باشد که به گل سوم می‌رسد!

در دقیقه 44 پورتئوس با خطای خطرناک گوندوگان را در محوطه جریمه سرنگون کرد که پس از بررسی کمک داور ویدیویی و تصمیم داور، پنالتی به سود آلمان اعلام شد. در دقیقه 45+1 این سریع پنالتی توسط هاورتز به گل تبدیل شد.

اسکاتلند بازی را در نیمه دوم کمی بهتر از 45 دقیقه نخست آغاز کرد اما اولین موقعیت جدی توسط آنتونیو رودیگر شکل گرفت که در دقیقه 51 شوت خطرناک او توسط دروازه‌بان مهار شد.

در دقیقه 58 ویرتز فرصت خوبی داشت که دومین گل خود را به ثمر برساند اما ضربه او روی ارسال به محوطه جریمه با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت. لروی سانه و نیکلاس فولکروگ در میان حملات آلمان در دقیقه 63 وارد زمین شدند تا قدرت خط حمله این تیم را دوچندان کنند.

فولکروگ خیلی زود اثر خودش در بازی را بجا گذاشت و در دقیقه 70 موفق شد توپ سرگردان در محوطه جریمه را با ضربه والی به گل چهارم آلمان تبدیل کند.

آلمان بازی را بسیار خوب مدیریت می‌کرد و اجازه حمله به اسکاتلند نمی‌داد که در دقیقه 80 فولکروگ موفق شد با وجود مقاومت دروازه‌بان یک گل دیگر هم بزند اما پرچم کمک داور بالا رفت و این گل مردود اعلام شد.

در دقیقه 89 اسکاتلند به یک گل عجیب رسید. ارسال ضربه ایستگاهی به محوطه جریمه آلمان با ضربه سر مک‌کنا همراه شد و رودیگر که به سمت دروازه آلمان در حال چرخش بود با ضربه سر مانوئل نویر را غافلگیر کرد و گل به خودی زد.

گل به خودی مدافع رئال مادرید، آخرین گل این بازی پرماجرا نبود و امره جان که چند دقیقه از حضورش به عنوان بازیکن تعویضی در ترکیب آلمان می‌گذشت هم موفق به گلزنی شد.

جان در نزدیکی محوطه جریمه پاس گوندوگان را دریافت کرد و با ضربه فنی پای راست توپ را دور از دستان گان به گل پنجم آلمان تبدیل کرد تا شروع طوفانی میزبان یورو را تکمیل کند.

در آستانه این بازی ترکیب دو تیم به شرح زیر اعلام شده است:

ترکیب آلمان: مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، جاناتان تاه، یوشوا کیمیش، کای هاورتز، تونی کروس، جمال موسیالا، فلوریان ویرتز، ماکسیمیلیان میتلشتاد، ایلکای گوندوگان، رابرت آندریش

ترکیب اسکاتلند: آنگس گان، آنتونی رالستون، اندی رابرتسون، اسکات مک تامینی، کیه‌ران تیرنی، جان مک‌گین، کارون مک‌گرگور، چِه آدامز، رایان کریستی، جک هندری و رایان پرتئوس

گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های آلمان و اسکاتلند را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

بازی از دور نخست گروه A – یورو 2024
جمعه: 25/03/1403 ؛ ساعت: 22:30
ورزشگاه: آلیانس آرنا / 75 هزار تماشاگر
گروه داوری: کلمنت تورپین / کمک‌ها: نیکولاس دانوس، بنجامین پیجس؛ داور چهارم: فرانسوا لتکسیه / داور VAR: جروم بریزارد

⚽️شرح گل ها:

آلمان یک – صفر اسکاتلند: (دقیقه 10: فلوریان ویرتس): بازیکنان آلمان از سمت راست حرکتی را آغاز کردند که پاس در عرض کیمیش به ویرتس رسید و ضربه او از پشت محوطه جریمه پس از واکنش بد انگس گان گلر اسکاتلند، وارد دروازه شد تا نخستین گل جام توسط ستاره لورکوزن به ثمر برسد.

آلمان دو – صفر اسکاتلند: (دقیقه 19: جمال موسیالا): پاس در عمق گوندوغان به کای هاورتس رسید و او پس از یک سر توپ، درون محوطه جریمه به موسیالا پاس داد که شوت محکم این بازیکن به طاق دروازه اسکاتلند چسبید.

آلمان سه – صفر اسکاتلند: (دقیقه 45+1: کای هاورتس): پس از تکل خشن و شدید رایان پورتیس به روی پای گوندوغان، داور به بازبینی صحنه پرداخت و یک خطای پنالتی به سود میزبان اعلام کرد که کای هاورتس پشت این توپ ایستاد و آن را برخلاف جهت حرکت سنگربان اسکاتلند وارد دروازه کرد.

آلمان چهار – صفر اسکاتلند (دقیقه 68: نیکلاس فولکروگ): روی یک حمله از سمت راست، پاس گوندوغان به نیکلاس فولکروگ رسید و این بازیکن نیز با یک شوت روی پا دیدنی و محکم، توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا پیروزی میزبان شیرین‌تر شود.

آلمان چهار – یک اسکاتلند (دقیقه 87: آنتونیو رودیگر – گل بخودی): ارسال ضربه کاشته رابرتسون به روی دروازه با تأثیرگذاری مک کنا همراه شد و توپ با برخورد به سر رودیگر، وارد دروازه آلمان شد تا بازی چهار بر یک شود.

آلمان پنج – یک اسکاتلند (دقیقه 90+3: امره جان): پس از پاسکاری‌های خوب و حرکت تیمی بازیکنان آلمان، پاس توماس مولر به امره جان رسید و شوت فنی و بغل پای او به شکل تماشایی به گوشه دروازه رفت و به گل پنجم میزبان تبدیل شد.

⏱لحظات حساس:

دقیقه 1: پاس در عمق رودیگر به ویرتس رسید که ضربه او در موقعیت تک به تک را انگس گان مهار کرد که کمک داور بازی آفساید او را اعلام کرد.

دقیقه 24: پس از خطایی که به روی موسیالا رخ داد، کلمنت تورپین ابتدا اعلام خطای پنالتی کرد اما پس از بازبینی صحنه مشخص شد که این خطا پشت محوطه جریمه رخ داده که در ادامه نیز ضربه هاورتس را سنگربان اسکاتلند مهار کرد.

دقیقه 31: موسیالا موفق شد دروازه را برای بار سوم باز کند ولی پیش از آن، خطای هند هاورتس اعلام شده بود و گل رد شد.

دقیقه 42: ارسال دقیق کیمیش به روی دروازه با ضربه سر گوندوغان همراه شد که توپ را ابتدا گلر اسکاتلند برگشت داد و در ادامه ضربه مجدد بازیکنان آلمان با برخورد به مدافعان دور شد.

دقیقه 51: شوت رودیگر از پشت محوطه جریمه را سنگربان اسکاتلند به زحمت راهی کرنر کرد.

دقیقه 58: ارسال دیدنی موسیالا به روی دروازه از روی سر هاورتس رد شد و به ویرتس رسید که شوت سر ضرب او به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 60: حرکت موسیالا از سمت چپ و ارسال زمینی او توسط گان با پا برگشت داده شد که در ادامه توپ به گوندوغان رسید و شوت او توسط مدافعین برگشت داده شد.

دقیقه 66: ارسال کرنر بازیکنان آلمان توسط مدافعان برگشت داده شد و در ادامه نیز شوت بی دقت ماکسیمیلیان میتلشتاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 76: نیکلاس فولکروگ موفق شد دروازه اسکاتلند را باز کند ولی به دلیل حضور این بازیکن در شرایط آفساید، این گل رد شد.

دقیقه 83: ضربه نرم و آرام سانه را سنگربان اسکاتلند به راحتی مهار کرد.

حتما ببینید

خوشحالی اینزاگی از اولین گل طارمی برای اینتر

به گزارش اخبار اسپرت، روزنامه مطرح ایتالیایی نوشته مهدی طارمی در اولین تمرین با اینتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *