خبر خوش برای اینتر: قانون طارمی تصویب می‌شود

به گزارش اخبار اسپرت، تغییر جدیدی که در قانون سری آ اعمال شده باعث شده است که باشگاه‌ها بتوانند از بازیکنان غیر اروپایی بیشتری استفاده کنند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

خبر خوش برای اینتر: قانون طارمی تصویب می‌شود

یکی از مشکلات اصلی و مهمی که باشگاه‌های حاضر در رقابت‌های سری آ ایتالیا در چند سال اخیر در بازار نقل و انتقالات با آن روبرو بودند، مسئله محدودیت داشتن در جذب بازیکنان غیر اروپایی بود که دردسرهای زیادی را برای آنها به وجود آورده بود.

به طول مثال، اینتر مجبور بوده است که این موضوع را به صورت خاص در جذب مهدی طارمی در نظر بگیرد. این بازیکن ایرانی قرار است در پنجره نقل و انتقالات تابستانی به عنوان بازیکن آزاد و به صورت رایگان به این باشگاه ملحق شود. او در تلاش بود که پیش از نهایی شدن این انتقال تابعیت کشور پرتغال را بگیرد.

اما این بازیکن ۳۱ ساله تا پیش از روز امضای رسمی قراردادش با باشگاه اینتر جزء شهروندان قاره اروپا به حساب نمی‌آید و چنین چیزی به این معناست که او یکی از سهمیه‌های بازیکنان غیر اروپایی در فهرست اینتر را پر خواهد کرد.

اینتر در پنجره نقل و انتقالات زمستانی پیش رو چند بازیکن دیگر را هم در نظر دارد که آنها هم جز سهمیه‌های بازیکنان غیر اروپایی به حساب می‌آیند. یکی از آنها یوکیناری سوگاوارا است که در حال حاضر در لیگ هلند و در ترکیب آ.زد آلکمار حضور دارد.

این قانون سال‌های طولانی است که در فوتبال ایتالیا وجود دارد که باشگاه‌‌های این کشور تنها حق استفاده از دو بازیکن غیر اروپایی را در فهرست‌شان دارند. بنابراین اگر باشگاهی یک بازیکن غیر اروپایی را در طول فصل کنار بگذارد، تنها حق ثبت قرارداد یک بازیکن غیر اروپایی دیگر را خواهد داشت.

اما حالا گاتزتا دلو اسپورت خبر داده که تغییر مهمی قرار است در این قانون ایجاد شود و آن تغییر این است که هر باشگاه اجازه دارد قرارداد دو بازیکنی که شهروندی اروپا را ندارند و از لیگ‌های خارجی خریداری شده‌اند ثبت کند و نیازی به جدایی و فروش بازیکنان غیر اروپایی که پیش از این در فهرست باشگاه قرار داشته‌اند نیست و این موضوع کمک بسیاری به باشگاه‌های ایتالیایی خواهد کرد.

حتما ببینید

رسمی: فونسکا سرمربی میلان شد

به گزارش اخبار اسپرت، پائولو فونسکا، سرمربی سابق لیل، با قراردادی سه ساله هدایت میلان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *