استعدادیاب‌ها شهادت دادند: یامال در مسیر مسی

به گزارش اخبار اسپرت، دو مربی سابق آکادمی بارسلونا معتقدند که لامین یامال، همان مسیر حرفه‌ای لیونل مسی را در پیش دارد. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

استعدادیاب‌ها شهادت دادند: یامال در مسیر مسی

یامال از زمان خروج از لاماسیا، آکادمی مشهور جوانان بارسلونا، در سن 15 سالگی به طور مداوم رکوردها را شکسته است. او اکنون در سطح داخلی به یک ستاره‌ی تثبیت‌شده تبدیل شده و همزمان با حضور در اولین تورنمنت ملی بزرگسالان خود با تیم ملی اسپانیا در یورو 2024، به آن‌ها در رسیدن به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها کمک کرد.

با درخشش یامال در بزرگترین صحنه‌ها، مقایسه‌های آشکار با اسطوره بارسا، مسی، همچنان ادامه دارد. کسانی که با هر دوی آن‌ها کار کرده‌اند، خوشحالند که اعتراف کنند پدیده دیگری برای رسیدن به بزرگی مقدر شده است.

اسکار لوپز، بازیکن و مربی سابق بارسلونا، به اسکای اسپورت گفت: «وقتی چنین استعدادهایی را می‌بینید، می‌دانید که در هر لحظه می‌توانند گام‌های بزرگی به جلو بردارند. این اتفاق برای من افتاد، زمانی که هم‌تیمی مسی بودم. من به تیم اصلی رفتم و او هنوز در بارسلونای سی بازی می‌کرد، بین بارسلونای سی و تیم زیر 19 سال جابجا می‌شد. باشگاه متوجه شد که او استعداد ذاتی دارد و بازیکنی است که می‌تواند آن گام‌ها را به سرعت بردارد. بنابراین، ظرف یک یا دو ماه، او در تیم اصلی بود. او طی سه یا چهار ماه از تیم جوانان، بارسلونای سی، بارسلونای بی و به تیم اصلی رسید. بنابراین، با این بازیکنان بسیار خاص، می‌دانید که آن‌ها سفری بسیار سریع از رده‌های پایین‌تر خواهند داشت.»

لوپز با اشاره به هیجانی که یامال ایجاد کرده است، اضافه کرد: «او استعدادی ذاتی دارد که نمی‌توانید آن را شکل دهید. منظورم این است که او پسری است که کارهایی را انجام می‌دهد که غیرمنطقی هستند، اما به دلیل استعدادی که دارد، در نهایت برای او خوب پیش می‌رود. مثلاً، وقتی یک مدافع روی او است و او به داخل حرکت می‌کند، همانطور که با این حرکات مورب به سمت دروازه انجام می‌دهد… او پای چپ بسیار خوبی دارد و توپ را از نزدیکی مدافع وسط چپ به سمت مدافع وسط راست می‌برد تا شوت بزند. او آنقدر سریع این کار را انجام می‌دهد و استعداد زیادی دارد که برایش نتیجه می‌دهد. اما منطق می‌گوید که از هر 10 بار انجام این کار، شوت زدن از جایی که مدافع وسط قرار دارد، شاید هشت بار اشتباه از آب دربیاید. اما او آنقدر استعداد دارد که هشت یا نه بار از هر 10 بار به خوبی پیش می‌رود.»

آلبرت کاپلاس، یکی دیگر از مربیان سابق آکادمی، در مورد یامال که در حال دنباله‌روی از اسطوره‌های بارسلونا است، اضافه کرد: «این نوع بازیکنان، که از همان ابتدا می‌بینید که اگر با مصدومیت و اطرافیانش -که افراد باهوشی هستند- شانس داشته باشد، به او فرصت بازی در تیم اصلی داده می‌شود. این کار گاهی اوقات آسان نیست، اما شبیه آندرس اینیستا یا ژاوی است. دوست ندارم بازیکنان را مقایسه کنم. نمی‌گویم او مثل اینیستا یا ژاوی یا مسی است، چون همه آن‌ها با هم بسیار متفاوت هستند و من دوست ندارم مقایسه کنم. این نوع بازیکنانی هستند که در سنین بسیار کم می‌بینید، بازیکنی خاص را جلوی خود می‌بینید که در فوتبال تفاوت ایجاد خواهد کرد.»

حتما ببینید

اختصاصی – فلاح گران‌ترین بازیکن لیگ ایران!

به گزارش اخبار اسپرت، سامان فلاح با انتقال به استقلال رکوردی جالب را در لیگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *