دردناک و باورنکردنی: آخرین رقص کروس

به گزارش اخبار اسپرت، اسطوره آلمانی حداکثر سه بازی تا آویزان کردن کفش‌هایش فاصله دارد و هدف اسپانیا این است که فقط یک بازی برای او باقی بماند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

دردناک و باورنکردنی: آخرین رقص کروس

خداحافظی تونی کروس از فوتبال نزدیک است. ممکن است فقط یک رقص باقی مانده باشد، یا شاید سه رقص. اما نه بیشتر و این مایه تاسف است. او معتقد است در بهترین زمان ممکن فوتبال را ترک می‌کند، اما جای خالی‌ای را به جای می‌گذارد که پر کردن آن دشوار است.

او در زمان خداحافظی خود از رئال مادرید توضیح داد: «خوشحال و مفتخرم که در ذهن و قلبم لحظه مناسب برای این تصمیم را پیدا کردم. جاه‌طلبی من همیشه این بود که دوران حرفه‌ای‌ام را در بالاترین سطح خود به پایان برسانم. من تصمیمم را گرفتم و می‌دانم که دلم برای فوتبال تنگ خواهد شد زیرا آن را دوست دارم.»

کروس بازی آلمان را تغییر داده است. اصرار ناگلزمن او را به تیم ملی بازگرداند و او را به بازیکنی تعیین کننده تبدیل کرده است. او دومین بازیکنی است که بیشترین موقعیت گلزنی را در جام ملت‌های اروپا ایجاد کرده (13) و بیشترین پاس‌ها را در یک سوم پایانی زمین داده است. دو واقعیت که حکایت از اهمیت او در تیم آلمان دارد.

کروس را بازنشسته کنیم؟

آیا این افتخار است که بگوییم می‌خواهیم کروس را بازنشسته کنیم؟ فراتر از نظر شخصی هر فرد، واضح است که بازیکنان اسپانیا می‌خواهند این آخرین بازی کروس باشد. راه‌هایی برای بیان یا پرسیدن آن وجود دارد، اما اگر کروس این جمعه در اشتوتگارت کفش‌های خود را آویزان کند، خبر خوبی برای اسپانیایی‌ها خواهد بود.

این را خوسلو در آخرین نشست خبری خود گفت: «کروس بازیکنی است که مورد تحسین و احترام رقبا و هم تیمی‌هایش قرار دارد و دیدن رفتن او باعث تاسف است. امیدواریم که تونی را در روز جمعه بازنشسته کنیم. او دوست من است و همیشه بهترین توصیه‌ها را برای من داشت. بازیکنی با ارزش و دوست داشتنی.»

دنی اولمو نیز در مورد کروس می‌گوید: «امیدوارم این آخرین بازی او باشد. او یک الگو برای همه است. در فصل گذشته او یکی از بهترین در رئال مادرید بود.»

پدری که در ال‌کلاسیکوها بارها از بازی برابر کروس رنج برد نیز می‌گوید: «او یک اسطوره است و سرشار از لذت فوتبال.»

دیدگاه آلمان‌ها به خداحافظی کروس

خداحافظی کروس از مانشافت بسیار دردناک است. بازگشت او به تیم ملی برای یورو بسیار هیجان‌انگیز بود. کامیلا جولیا بن شاپ، از “Telekom Deutshland”، اطمینان می‌دهد که کروس بازیکن بسیار مهمی برای آلمان است. او برای تیم مهره‌ای کلیدی است. آلمان با تونی کروس یک‌جور بازی می‌کند و بدون او جور دیگر. برای من او یکی از مهم‌ترین بازیکنان تاریخ آلمان است.

چشمانی که اکنون کروس را با آن می‌بینند، مانند چند سال پیش نیست. روزنامه‌نگار دنیس بایر، از اسکای اسپورت، اطمینان می‌دهد که علی‌رغم اینکه او کسی است که همه اتفاقات زمین را مدیریت می‌کند، اما هرگز محبوبیتی که در رئال و اسپانیا را دارد در آلمان پیدا نکرده بود تا امسال. مردم تا چند سال پیش نمی‌دانستند که او چقدر بازیکن ویژه‌ای است و اکنون او یک اسطوره مطلق است. همه به او نگاه می‌کنند و تیم امیدوار است که به‌خاطر او در یورو قهرمان شوند. خیلی دردناک است که او بازنشسته می‌شود، نمی‌دانم بدون کروس چگونه قرار است بازی کنیم.

درک اینکه او با بلوغ کامل و در اوج فوتبال را ترک می‌کند در اسپانیا، آلمان و هر گوشه‌ای از کره زمین دشوار است. خیلی دردناک است که او در حال بازنشستگی است. از یک طرف من آن را درک نمی‌کنم، اما او تقریباً همه چیز را برده و حرفه بسیار خوبی داشته است. مایه شرمساری است زیرا من نمی‌دانم چگونه قرار است بدون کروس بازی کنیم.

یک حرفه افسانه‌ای

کروس در 34 سالگی با حداکثر شکوه و عظمت خود و با حرفه‌ای پر از موفقیت با پشتوانه 35 عنوانی که به دست آورده است، همانطور که می‌خواست از فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

یک جام جهانی، 6 لیگ قهرمانان، 6 جام باشگاه‌های جهان، 4 لالیگا، 3 بوندسلیگا و… مجموعه افتخاراتی که به سختی می‌توان با آن برابری کرد.

او 306 بازی در لالیگا (22 گل و 72 پاس گل)، 173 بازی در بوندسلیگا (23 گل و 24 پاس گل)، 151 بازی در لیگ قهرمانان اروپا (11 گل و 31 پاس گل) و تاکنون 113 بازی ملی به ثبت رسانده است. کروس تاریخ فوتبال است و ما اسپانیایی‌ها به عنوان تحسین کنندگان دوران درخشان او، فقط یک سوال از او داریم: آیا امشب آخرین رقص او خواهد بود؟

حتما ببینید

اختصاصی – فلاح گران‌ترین بازیکن لیگ ایران!

به گزارش اخبار اسپرت، سامان فلاح با انتقال به استقلال رکوردی جالب را در لیگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *