کوین یامگا : شیشلیک بهترین غذای ایرانی

به گزارش اخبار اسپرت، کوین یامگا بازیکن فرانسوی استقلال و بهترین گلزن این تیم در لیگ برتر می گوید دوست داریم این وضعیت کنونی تیم را تا آخر فصل حفظ کنند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

کوین یامگا : شیشلیک بهترین غذای ایرانی

به گزارش “اخبار اسپرت”، آرتور کوین یامگا بازیکنی است که پس از گذشته یک هفته از رقابت های لیگ برتر به ایران آمد و برابر ذوب آهن نیز موفق به دبل شد. بازیکن سابق تیم وایله بولد کلاب دانمارک و هم تیمی سعید عزت اللهی که ترجیح داد راهی ایران شده و پیراهن استقلال را بر تن کند.

یامگا دوشنبه شب مهمان برنامه فوتبال برتر بود. او که به همراه دیگر خارجی آبی ها یعنی رودی ژستد برابر سوالات محمدحسین میثاقی قرار گرفته بود، صحبت هایش را درخصوص حضور در استقلال و ایران اینگونه آغاز کرد:

«در استقلال وضعیت خیلی خوبی دارم. با آغوش باز من را قبول کردند و به این تیم آوردند و تا به امروز نیز عملکرد خیلی خوبی داشته ایم. ما در صدر جدول هستیم و دوست داریم این وضعیت را تا آخر فصل حفظ و ادامه دهیم.»

* مکان تولد شما و رودی ژستد 400 کیلومتر با هم فاصله دارد. همدیگر را می شناختید؟

یامگا: نه ما همدیگر را نمی شناختیم و دوست هم نبودیم. درباره او شنیده بودم و ایشان را در ایران ملاقات کردم.

* پس از اینکه پیشنهاد استقلال رسید، چه بررسی‌هایی انجام دادی و چه مشورت‌هایی گرفتی؟

یامگا: من در لیگ دانمارک بازی می‌کردم و زمانی که در این کشور بودم، شرایط مناسبی وجود نداشت و وقتی پیشنهاد استقلال آمد، با ایجنت و چند نفر از دوستانم صحبت کردم که همه آنها از استقلال تعریف کردند. چند بازی از استقلال هم دیدم و موارد خوبی شنیدم و متوجه شدم که باشگاه بزرگی است. فرصت خوبی برای خودم در استقلال دیدم و به این تیم آمدم.

* با سعید عزت‌اللهی در وایله دانمارک و با مهرداد محمدی در آوس پرتغال هم‌بازی بودی…

یامگا: با مهرداد همبازی بودم. پسر خیلی خوبی است که همه او را دوست داشتند. همیشه بامزه بود، شوخی می‌کرد و سعی داشت همه را بخنداند. خیلی با نمک است. با هم پلی‌استیشن بازی می‌کردیم.

* در کدام پست تخصص داری؟ وینگر، مهاجم یا…

یامگا: اگر بخواهم راحت صحبت کنم، باید بگویم که من در همه پست‌ها بازی کردم و دوست دارم در هر جایی مربی صلاح بداند و بگذارد، بازی کنم و بهترین عملکردم را داشته باشم. می‌توانم به‌عنوان مدافع، وینگر و مهاجم بازی کنم، اما تنها پُستی که دوست ندارم به بازی بروم، دروازه‌بان است.

* درباره مصدومیتی که در اولین بازی برای استقلال داشتی صحبت کن.

یامگا: در اولین مسابقه، آسیب دیدم و اولین گلم را هم زدم (با خنده). هنوز جای آن مصدومیت که در دیدار با ذوب‌آهن اتفاق افتاد، روی سرم هست.

* هواداران فوتبال در ایران را طی حضور در تمرینات و سفر به شهرهای دیگر چگونه دیدید؟ 

یامگا: قبل از آمدن به این باشگاه، از بیشتر طرفداران پیغام هایی را دریافت می کردم. همیشه کنار ما بوده اند و ما را حمایت کرده اند. در بازی های خارج از خانه پیش ما می آیند و آنها را می بینیم ولی به دلیل شرایط کرونایی توانایی حضور در ورزشگاه را ندارند. خیلی خوشحال می شویم که این شرایط بهتر شود و تماشاگران وارد استادیوم شوند.

* مقابل تیم‌های مختلفی بازی کردی. کدام یک را قوی‌تر دیدی؟

یامگا: مقابل تمام تیم‌ها تلاش خودمان را انجام می‌دهیم و باید این شرایط را تا پایان فصل حفظ کنیم ولی تا به امروز مقابل حریفان خوبی بازی کردیم. به صراحت می‌گویم سپاهان و پرسپولیس تیم‌های خوبی بودند که در تلاش برای رسیدن به قهرمانی هستند.

* خوشحالی گلی که مقابل مس رفسنجان انجام دادی، چه معنایی داشت؟

یامگا: اولین حرف اسم مادرم را نشان دادم.

* چه اتفاقی افتاد که پنالتی‌زن اول استقلال شدی؟

یامگا: در جلسات تمرینی این تصمیم گرفته شد. در باشگاه قبلی پنالتی نزدم ولی خیلی تمرین کردم که پنالتی را بزنم. هیچ‌وقت زدن پنالتی‌ها ساده نبوده و باید به خودت اعتماد داشته باشی. در طول تاریخ هم دیدید که بازیکنان خیلی بزرگی پنالتی‌ها را خراب کرده‌اند.

* چطور می‌شود تا پنالتی‌ها را به رودی می‌دهی؟

ژستد در زمان سکوت یامگا: اگر یک روز کوین نبود، دوست دارم پنالتی زدن را امتحان کنم و ضربات پنالتی را بزنم.

* نظر خانواده شما درباره ایران چگونه است؟ از شرایط راضی هستید؟

یامگا: همیشه به خانواده ام گفته ام که ایران کشور خیلی خوبی است. ولی متأسفانه به دلیل شرایط کرونایی مرزها بسته است ولی به محض باز شدن مرزها دوست دارم آنها را به ایران بیاورم و مطمئنم از اینجا خوششان می آید.

* معمولا چه زمانی می خوابید؟

یامگا: من معمولا ساعت 10 یا 10 و نیم می خوابم.

* چه نوع غذای ایرانی دوست دارید؟

یامگا: بهترین غذای ایرانی که خورده ام شیشلیک است. تاکنون غذاهای محدودی را تجربه کرده ام.

در بخش پایانی این برنامه یامگا درباره اینکه به چه زبانی قادر به صحبت است، با گفتن سلام چطوری، توانست اعداد یک تا 10 را به فارسی بشمارد که با استقبال و تشویق میثاقی و عوامل حاضر در استودیو مواجه شد.

حتما ببینید

خبر نهایی؛ کی‌روش جایگزین اسکوچیچ شد

به گزارش اخبار اسپرت، کارلوس کی روش سرمربی قطعی ایران در جام جهانی 2022 خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *