مدیر آکادمی استقلال: آمده‌ایم، حتی اگر دوست نداشته باشید

به گزارش اخبار اسپرت، مدیر جدید آکادمی استقلال معتقد است تجربه کم یا زیاد حضورش در استقلال تاثیری در انجام درست وظیفه‌ای که به او محول شده ندارد. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

مدیر آکادمی استقلال: آمده‌ایم، حتی اگر دوست نداشته باشید

ساعاتی پیش بود که پس از چند هفته گمان‎ه‌زنی سرانجام محمدحسین ضیایی که بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال او را با صباباتری به یاد می‌آوردند، سکان هدایت آکادمی استقلال را به صورت رسمی در اختیار گرفت.
به همین بهانه گفتگویی با مدیر آکادمی جدید باشگاه استقلال داشتیم و درباره مسئولیتی که برعهده گرفته با او هم صحبت شدیم. این مصاحبه که نکات قابل توجهی در دل دارد و ضیایی به سال‌های کم حضورش در استقلال هم واکنش داشته را در ادامه می‌خوانید.

محمدحسین ضیایی در شروع صحبت‌هایش درباره قبول این مسئولیت گفت: «به هر حال من و آقای شهریاری (نماینده هلدینگ خلیج فارس در باشگاه استقلال) حدود 20 سال است که در کنار هم هستیم و وقتی از من خواستند که این مسئولیت را برعهده بگیرم، قبول کردم تا کنار ایشان باشم و تنها نباشند. امیدوارم بتوانیم اتفاقاب خوبی را رقم بزنیم.

*بررسی‌ای درباره شرایط آکادمی استقلال داشته‌اید؟
نه ما هنوز شروع نکردیم. فقط امروز رفتیم و یک بازی دیدیم و با دو سه مربی صحبت کردیم که نتیجه‌اش بعدا مشخص می‌شود.

*شرایط را چطور دیدید؟
ببینید ما امروز فقط دو تیم را دعوت کردیم تا بازی کنند و شرایط آنها را ببینیم. هنوز مربی خاصی هم تعیین نکرده‌ایم.

*از یک سری چهره‌ها برای هدایت تیم‌های رده پایه باشگاه استقلال نام برده می‌شود. به عنوان مثال امیرحسین صادقی که این روزها هم همیشه در بازی‌های استقلال در آزادی حضور دارد. این مربیان مورد نظر خود را در رده‌های مختلف انتخاب کرده‌اید و قرار است چه زمانی معرفی شوند؟
بنده اسامی را دارم و باید روی آنها بررسی داشته باشم. به امید خدا تا شنبه اعلام می‌شود.

*سوالی که درباره حضور شما وجود دارد این است که می‌گویند مدتی از فوتبال دور بوده‌اید و شاید نتوانید به آکادمی استقلال و بهبود شرایط در این بخش از باشگاه کمک کنید.
به هر حال شما یک سوادی را دارید. این سواد که هست. این سواد از بین نمی‌رود. البته حالا باید به نحو دیگری از این سوادم استفاده کنم. من تا 4،5 سال پیش این سوادم را در تیم‌های بزرگسال استفاده می‌کردم و الحمدالله 4،5 سال هست که به رده پایه آمده‌ام و اینجا هم تجربه خاص را کسب کرده‌ام. امیدوارم این تجربه خاص هم بتواند مثمرثمر باشد.

*در رده پایه معمولا استقلال و پرسپولیس شرایط خوبی ندارند و معمولا از تیم‌های دیگر نام برده می‌شود. به نظر شما چرا به این شکل است؟
خب مشکل اصلی استقلال و پرسپولیس در سالیان اخیر بودجه بوده و هر تیمی هم که روی کار بوده با تمام وجود و جان و دل کار کرده ولی یک سری اتفاقات می‌افتد که به خاطر کمبود بودجه است. مدام اسپانسرها و حامیان تیم‌های استقلال و پرسپولیس عوض می‌شدند ولی حالا شرایط متفاوت شده و امیدوارم با روی کار آمدن هلدینگ خلیج فارس و ثباتی که ایجاد می‌شود، تجارب هم بتواند به بهبود اوضاع کمک کند. در پرسپولیس هم همین‌طور است و حامیان جدید می‌توانند شرایط را تغییر دهند. به هر حال این دو تیم از تیم‌های پرهوادار کشور هستند و نیروهای جوان زیادی به آنها در رده‌های مختلف وارد می‌شوند. امیدوارم بتوانیم یک کار علمی انجام بدهیم که برای فوتبال مملکت مثمرثمر باشد.

*یعنی اینطور اعتقاد دارید که وارد شدن هلدینگ خلیج فارس و کنسرسیوم بانکی می‌تواند نقطه عطفی در بهبود شرایط آکادمی استقلال و پرسپولیس باشد؟
صددرصد این خواهد شد. مشکل اصلی بودجه بود. وقتی مشکل اصلی برطرف بشود، یک مقدار کار تخصصی و برنامه‌ریزی بلند مدت و کوتاه مدت می‌خواهد تا جواب بدهد.

*امکانات مجموعه ورزشی امام رضا را چطور دیدید؟
مجموعه یک مقدار فرسوده شده. این هم برمی‌گردد به کمبود بودجه و آنطوری که باید به این مجموعه می‌رسیدند، نرسیده‌اند و حق هم دارند. پول نبوده که برسند. حالا که اسپانسرهای جدید وارد شده‌اند، امیدواریم این مجموعه هم رونق پیدا کند.

*برنامه‌ای برای تبدیل چمن مصنوعی این ورزشگاه به چمن طبیعی دارید؟
در حال حاضر تلاش داریم تغییراتی در مدیریت مجموعه ایجاد کنیم. پله پله جلو می‌رویم.

*شما در استقلال حضور داشته‌اید ولی این سابقه خیلی نبوده. درباره این موضوع صحبت می‌کنید؟
دیگر حالا کم بودن یا زیاد بودن را نمی‌فهمم! دو سه سال کم است؟! من از سال 1356 در استقلال بودم تا انقلاب. حالا این بین انقلاب شد، تعطیلی شد، متوجه هستید. شما در تیم جوانان کار می‌کنی و در تیم بزرگسالان بازی می‌کنی. حالا نمی‌فهمم منظور از کم یا زیاد چیست؟! اینکه کم است یا زیاد است چه تاثیری می‌تواند در کار ما در آکادمی داشته باشد. حالا من کمتر در استقلال بوده‌ام یا بیشتر بوده‌ام. حالا من پسرم هم در استقلال بوده است. شما اگر فرهنگ استقلال مدنظرتان باشد در خانواده هست. حالا خیلی‌ها این را در بوق و کرنا می‌کنند و ما در خفا کارمان را کردیم و دین‌مان را به استقلال ادا کردیم؛ هم خودم و هم پسرم و الان هم آمدیم که خمس و زکات‌مان را به جوان‌های این مملکت بدهیم. حالا اینکه من دو دقیقه در استقلال بوده‌ام یا 10 دقیقه چه تاثیری در روند کار ما دارد. این برای آدم‌هایی است که می‌خواهند یک حرفی بزنند و چوب لای چرخ بگذارند. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند استقلالی نیستند یا اصلا ورزشی نیستند. ما که نیامدیم برای لیگ برتر یا کارهای دیگر. ما آمدیم به ورزش مملکت خدمت کنیم. ما آمده‌ایم که به ورزش مملکت خدمت کنیم، حالا اگر شما دوست ندارید سلیقه شماست. ما آمدیم خدمت کنیم.

*درباره سه هفته پایانی و رقابت فشرده و جذابی که در لیگ برتر میان استقلال و پرسپولیس وجود دارد صحبت کنیم.
به نظرم یکی از جذاب‌ترین و مهیج‌ترین دوره‌های تاریخ لیگ برتر است. این شور و هیجان هفته به هفته پیش می‌رود. الان تمام نگاه‌ها و انگیزه‌ها روی این دو تیم است، چون امتیازات بسیار نزدیک است. حالا فرقی هم نمی‌کند کدام تیم قهرمان شود. البته ما دوست داریم که استقلال قهرمان شود، اما این شور و حرارت و شوقی که ایجاد شده به شادی مردم کمک می‌کند. اگر از بعد ورزشی نگاه کنیم، همه شور و حال دارند و همه صبح که بلند می‌شوند برای هم کری می‌خوانند. شور و شوق ایجاد شده و برای من این شور و هیجان خیلی جالب است. امیدوارم همیشه رقابت‌ها همین‌طور باشد و همه شور و هیجان داشته باشند و خوش باشند.

*نظرتان درباره قهرمان؟
همه چیز دست خودمان است و باید خودمان حواس‌مان را جمع کنیم. هر تیمی کمتر اشتباه کند قهرمان می‌شود.

حتما ببینید

رسمی: فونسکا سرمربی میلان شد

به گزارش اخبار اسپرت، پائولو فونسکا، سرمربی سابق لیل، با قراردادی سه ساله هدایت میلان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *