تابستان داغ؛ بمباران بی‌وقفه در قلب اروپا!

به گزارش اخبار اسپرت، تابستانی داغ و پرهیجان، تیم های انگلیسی در این پنجره تا توانستند دست به جیب شدند. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

تابستان داغ؛ بمباران بی‌وقفه در قلب اروپا!

بعد از سپری کردن دو تابستان نسبتا آرام و تاثیر گرفته از شیوع ویروس کرونا و مشکلات مالی اغلب باشگاه های جهان، امسال شاهد ریخت و پاش تیم های انگلیسی بودیم.

در حال حاضر باشگاه‌های لیگ برتر رکورد هزینه‌ نقل و انتقالات تابستانی را شکسته‌اند در حالي که تا مهلت نهايي خريد و فروش، یک هفته وقت باقی مانده است. تاکنون ١.٥ میلیارد پوند خرج شده و از رکورد ١.٤٣ میلیارد پوندی سال ٢٠١٧ فراتر رفته است.

اين رقم حتي بیش از ١.٤٤ میلیارد پوندی است که در کل فصل گذشته خرج شده است. با توجه به پايان مهلت باقي مانده، بعيد نيست ركورد ١.٨٦ ميليارد پوندي فصل ١٨-٢٠١٧ فرو ريزد. بر اساس تجزیه و تحلیل Deloitte، هزینه ناخالص در ليگ برتر در ابتدای روز پنج شنبه به ١.٥ میلیارد پوند رسید و این رقم بطور حتم تا قبل از فرصت ضرب الاجل پنجشنبه آینده به شدت افزایش خواهد يافت.

کریس وود، دستیار مدیر گروه تجاری ورزشی Deloitte، مي گوید: “رکورد سطوح هزینه‌ای كه در این فصل نقل و انتقالات تابستانی دیده‌ایم، نشانه‌ روشني از بازگشت مدل‌های تجاری باشگاه‌های لیگ برتر پس از پايان کووید است. اگرچه این امر دلگرم‌کننده است، اما اهمیت ایجاد سیاست‌های مالي مسئولانه توسط باشگاه‌ها و خرج و برج مناسب و به اندازه را نمی‌توان نادیده گرفت.

باشگاه‌ها در عين تمایل و موفقيت خود در زمین مسابقه، نیاز به پايداري و دوام مالی و نقشه هاي متعادل بلندمدت دارند. توان مالي و كسب موفقيت بايد در كنار هم حركت كند وگرنه از عواقب آن مطلعيم”

در این مقطع در بازار سال گذشته، هزینه ناخالص باشگاه های لیگ برتر ٨٩٥ میلیون پوند بود و در هفته آخر بازار نقل و انتقالات اين مبلغ به بیش از ٢٠٠ میلیون پوند افزایش یافت. باشگاه‌های لیگ برتر در تابستان امسال با ١٣٥ بازیکن قرارداد امضا کرده‌اند. در حال حاضر بیشتر از تابستان ٢٠١٩ یا ٢٠٢٠. اين تعداد بسیار نزدیک به ١٤٨ بازیکن در تابستان گذشته است و بطور حتم، زمانيكه اين مطلب را مي خوانيد اين تعداد را پشت سر گذاشته است.

دو سوم این قراردادها با پرداخت هزینه‌ای بيش از ٣٠ ميليون پوند بوده است. در اين لیست انتقال ٨٥.٥ میلیون پوندی داروین نونیز به لیورپول در صدر قرار دارد، در حالی که چلسی ٦٠ میلیون پوند برای مارک کوکورلا، ٤٧.٥ میلیون پوند برای رحیم استرلینگ و ٣٤ میلیون پوند برای کالیدو کولیبالی هزینه کرده است.

منچستریونایتد، منچسترسیتی و آرسنال هر کدام بیش از 30 میلیون پوند و تاتنهام ٦٠ میلیون پوند برای جذب ریچارلیسون از اورتون اختصاص داده اند، در حالی که نیوکسل، وستهم و ولوز نیز در افزايش اين ارقام نقش داشته اند.

انتقال مورگان گیبز به ناتینگهام فارست نیز می‌تواند به این لیست ملحق شود. رکورد بازار ٢٠١٧ شامل انتقال ٧٥ میلیون پوندی روملو لوکاکو به منچستریونایتد و جذب ٦٠ میلیون پوندی آلوارو موراتا به چلسی بود، در حالی که منچسترسیتی برای کایل واکر، برناردو سیلوا، بنجامین مندی و ادرسون نيز هزینه زیادی کرد. سپس بازار نقل و انتقالات ژانويه، شامل انتقال و پول کلان و خريد استثنايي ویرژیل فن دایک، آیمریک لاپورته و پير امريك اوباميانگ، به ترتیب براي لیورپول و سیتی و آرسنال شد.

چندین تیم هنوز در آخرين روزها به دنبال خريد هستند؛ چلسی، منچستریونایتد و ناتینگهام فارست از جمله تیم هایی هستند که هنوز در بازار مشغولند.

به هر حال تعجب نكنيد اگر ركورد فرو ريزد.

اگرچه خوب آگاهيم “موفقيت”، قيمت هنگفت و سنگين خود را دارد و هيچ چيز گارانتي و تضمين شده نيست.

حتما ببینید

لوا بارسا را قهرمان کند، بعد صحبت می‌کنیم

به گزارش اخبار اسپرت، جوزپ پِدرِرول، مجری برنامه ال‌چیرینگیتو، معتقد است با وجود شروع بهتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *