فردین غول جدید سنگین وزن کشتی جهان!

به گزارش اخبار اسپرت، فردین هدایتی با کسب مدال طلای تورنمنت مجارستان و کرواسی خودش را به عنوان یک پدیده در سطح جهان مطرح کرده است. در ادامه مطلب با سایت اخبار اسپرت ما را همراهی کنید.

فردین غول جدید سنگین وزن کشتی جهان!

شاید بتوانیم بگوییم اتفاقی شبیه رقابت حسن یزدانی و کامران قاسمپور در سنگین وزن کشتی فرنگی رخ داده است. یک پدیده جدید به نام فردین هدایتی که در ماه‌های اخیر چند قهرمان و مدال‌دار جهانی را شکست داده، پشت خط امین میرزازاده قرار گرفته که حضورش در المپیک 2024 پاریس نهایی شده است.

فردین هدایتی بعد از درخشش در تورنمنت کرواسی، با اینکه به‌خاطر نتایج امین میرزازاده و تصمیم کادرفنی دیگر شانسی برای رسیدن به المپیک نداشت، دیروز در وزن 130 کیلوگرم مسابقات بین‌المللی مجارستان روی تشک رفت. شاید سخت‌ترین قرعه ممکن هم نصیب فردین شد تا او در همان ابتدای کار یک محک جدی بخورد. هدایتی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر از سد رضا کایالپ قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

شکست این قهرمان پرآوازه ترکیه‌ای که البته سال گذشته به سختی توسط امین میرزازاده هم رقم خورده بود، نشان داد که فردین هدایتی کم از مرد سنگین وزن المپیکی ایران ندارد.

فردین هدایتی با همین قدرت ادامه داد و مقابل آلن الکسیوس سیوراریو دارنده مدال برنز جهان از رومانی با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. پسر جوان آملی کشتی فرنگی ایران در دیدار پایانی به مصاف یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

شکست دادن مدال‌آوران جهانی که چند ماه قبل در تورنمنت کرواسی هم توسط فردین هدایتی رقم خورده بود، حالا در مجارستان به شکل کم نظیرتری تکرار شد تا خیلی از علاقه‌مندان به کشتی لقب غول کش را کنار نام فردین هدایتی جای دهند.

پسر دهه هشتادی کشتی فرنگی ایران در همین مدت کوتاه نشان داده که می‌تواند در سطح جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. او با اینکه المپیک 2024 پاریس را از دست داده، اما باید به خوبی حفظ شود تا در دو المپیک بعدی بتواند توانایی‌های فنی خود را در بالاترین سطح مسابقات نشان دهد.

در سال‌هایی که سنگین وزن‌های کشتی ایران چه در آزاد و چه فرنگی حرف اول را در جهان می‌زنند، ظهور فردین هدایتی به عنوان یک ستاره جدید می‌تواند بهترین خبر برای حسن رنگرز، علیرضا دبیر و کشتی ایران باشد.

حتما ببینید

پاسخ منفی دراگان به پرسپولیس!

به گزارش اخبار اسپرت، پرسپولیس در آستانه توافق با دراگان اسکوچیچ، با این سرمربی اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *